2) Cyklotrasa ZOO Sedlec: 25,7 km, čas 1,45 hod.

Lednice – Vodárna – Rybniční zámeček při cestě tam nebo zpět – Hraniční zámeček – farma Nesyt – ZD Sedlec – ZOO Sedlec, zpět Hraniční zámeček – dětská hřiště u Hlohovce – Tři Grácie – Statek Nový dvůr – zastávka Vodárna – Resort Lednice - Eisgrub.

Body na mapě:

1) Start Resort Lednice - Eisgrub

2) Mendelova univerzita – je zde možno navštívit:

3) Přístřešek a Vodárna za Lichtenštejnů „Rezervoar“, která za jejich vlády fungovala jako zásobárna vody, odkud tekla voda především do zámku, ale plnila i kašnu na náměstí a z kohoutku tekla i na železniční stanici. O objekt se nyní stará soukromá firma vinařství Domaine Eisgrub, Vinné sklepy Lednice. I zde je možnost občerstvení.

4) Rybniční zámeček byl vystavěn v letech 1814-1816 na břehu Prostředního rybníka poblíž chrámu Tří Grácií a Nového dvora. V některé dny je zde stánek s kávou.

5) Hraniční zámeček byl vybudován Lichtenštejny jako letní sídlo. Nachází se při břehu Hlohoveckého rybníka a stojí na historické hranici Moravy a Dolního Rakouska, což připomíná i název na fasádě "Zwischen Österreich und Mähren" (mezi Rakouskem a Moravou). Jedna polovina stavby byla postavena na rakouské a druhá na moravské straně. Ve své době procházela totiž hranice středem tehdy jednoho rybníka.

Po vydatné projížďce si zasloužíte pořádnou odměnu. Chutná, zdravá a kvalitní jídla za dobrou cenu. Chlazené nápoje pro osvěžení. Odpočinete si s výhledem na Hlohovecký rybník. Krásné prostředí a velmi příjemné posezení.

  • Po: ZAVŘENO
  • Út - Ne: 11:30 - 18:00 hod.

6) Farma Nesyt - rychlé občerstvení, přímo u rybníka Nesyt.

7) Ornitologická bezbariérová pozorovatelna kousek od zastávky degustačního stánku s vínem (Je celodřevěná na betonových základech, se střechou z ručně vázaných rákosových došků a vhodně maskovaná, navíc vybavené informační tabulí s druhy ptáků. V blízkosti stanice se nachází Vinařské informační centrum ZD Sedlec. V provozu je v květnu až září. Je zde možnost ochutnat různé vzorky vína z produkce zdejšího vinařství. Kolem infocentra prochází modře značená turistická trasa. V Sedleci je i příjemné posezení „Mezi Vraty“ ve dvoře Obecního úřadu. Součást je i dětské hřiště.

8) ZOO Sedlec – Malá zoologická zahrada v jihomoravské obci Sedlec u Mikulova. V průběhu dubna až do října je otevírací doba je od 9:00 - 17:00 hod.

Vstup:

  • děti do 2 let zdarma
  • děti 50 Kč
  • dospělí 100 Kč
  • osoby ZTP/P a doprovod zajištující mobilitu návštěvníka upoutaného na invalidní vozík zdarma

9) Zpět na Hraniční zámeček, odtud se vracíte pravou stranou rybníka, kde budete míjet dětské hřiště u kostela a o 300 m dál se nachází další dětské hřiště.

10) a 11) dětské hřiště

12) Tři Grácie - Leží na červené turistické trase, která spojuje Valtice s Lednicí. Interiér je veřejnosti nepřístupný. Klasicistní chrám s půlkruhovou kolonádou pochází z roku 1825 z dílny Jana Karla Engela. Tři Grácie ve skutečnosti žádné grácie nejsou. Sousoší zobrazuje trio antických bohyní: Athénu, Afroditu a Artemis. Sousoší vytesal z jediného balvanu Leopold. Původně stávalo v lednickém zámeckém parku, ke kolonádě bylo přemístěno hned po jejím dostavení v roce 1825.

13) Statek Nový dvůr - leží na červené turistické trase mezi Lednicí a Valticemi. Nejbližší vlaková zastávka Lednické rybníky je vzdálena jen 500 m. Kdysi se tu chovali ovce; po přestavbě, kterou měl na starost císařský architekt Josef Körnhausel, přivítaly stáje koně a krávy. Nejen hřebcům, ale i jezdcům se tu líbilo. Zdi Nového dvora poměrně těsně lemoval les, křížený jízdními drahami, rozbíhajícími se do čtyř světových stran. Z alejí se dodnes zachovalo jen pár borovic, trasy jsou zarostlé trávou. Samotná budova Nového dvora zažila krušná léta za totality. Objekt byl využíván k živočišné výrobě a na historický význam památky nebyly brány ohledy.

14) Přístřešek a Vodárna za Lichtenštejnů „Rezervoar“

15) Cíl Resort Lednice - Eisgrub

Kontakty

Adresa

RESORT LEDNICE EISGRUB

Břeclavská 368
691 44 Lednice

Recepce

E: info@resortlednice.cz
T: +420 607 123 115

Provozní doba
8:00 - 20:00
Check-in
15:00
Check-out
10:00

Manažerka

Katarína Kotúčová
E: katarina.kotucova@resortlednice.cz
T: +420 770 148 245

Akce

Kateřina Baroňová
E: akce@pivovarlednice.cz
T: +420 608 710 750

Máte dotaz? Napište nám.

NEPOVINNÉ
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami
ochrany osobních údajů